Kalıcı Makyaj Kursu

KURS TANIMI

PROGRAMIN KAYIT KABUL ŞARTLARI

Bu kurs programı, 19 yaşından gün almış en az ilkokul ve/veya ilköğretim düzeyinde eğitimini tamamlamış bireyler için hazırlanmıştır.

PROGRAMIN ALAN ADI : Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri

PROGRAMIN SEVİYESİ : 3. Seviye

PROGRAMIN KREDİSİ : 4 Kredi

PROGRAMIN ADI : Kalıcı Makyaj Uygulayıcısı Kurs Programı

PROGRAMIN AMAÇLARI

Bu kurs programını başarıyla tamamlayan kursiyerlerin;

1. İş organizasyonu yapmaları,

2. İş sağlığı ve güvenliği (İSG) faaliyetlerini yürütmeleri,

3. İş yeri kalite ve çevre politikalarını uygulamaları,

4. Yapılacak iş için ön hazırlık yapmaları,

5. Kalıcı makyaj yapmaları,

6. Kapatıcı makyaj yapmaları,

7. Mesleki gelişim faaliyetlerine katılmaya istekli olmaları beklenmektedir.

 

PROGRAMIN UYGULANMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

1. Bu kurs programı kalıcı makyaj alanında ihtiyaç duyulan sertifikalı ve nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak, toplumdaki insanların bu alanda daha sağlıklı ve güvenilir hizmete kavuşmasını sağlamak ve bu alanda kariyer sahibi olmak isteyen bireylerin istihdam edilmesini sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

2. Kurs programı uygulanırken; anlatım, örnek olay, yaparak yaşayarak öğrenme, gösterip yaptırma, soru cevap gibi yöntem ve tekniklerden yararlanılacaktır. Ayrıca basitten karmaşığa, kolaydan zora, somuttan soyuta gibi ilkelere bağlı kalınacaktır.

3. Program içeriğinde yer alan konular MYK Standardına göre birbirinin ön koşulu olacak ve anlamlı bir bütün oluşturacak şekilde düzenlenmiştir.

4. Program süresince; iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin ortam, malzeme, araç, gereç ve cihazlardan kaynaklanabilecek tehlike ve risklerin giderilmesine ilişkin önlemler kurum tarafından alınır.

5. Bu programın hazırlanmasında, Mesleki Yeterlik Kurumu tarafından yayımlanan 12UMS0182 -3 Referans Kodlu Kalıcı Makyaj Ulusal Meslek Standardı dayanak alınmıştır.

6. Öğretme – öğrenme sürecinde video, resim, şemalar vb. araçlardan yararlanılır.

7. Aletli kalıcı makyaj uygulamalarını yakından gözlemlemelerine imkân sağlamak amacıyla, gerekli görülen durumlarda kursiyerlerin bu alanda MYK standardında, nitelikli hizmet veren kurumları ziyaret etmesi sağlanabilir.

8. Konular işlenirken gerektiğinde kalıcı makyaj uygulaması alanında uzman kişiler davet edilerek, onların deneyimlerinden ve düşüncelerinden yararlanılabilir.

9. Kurs sonunda kursiyerler, Özel Öğretim Kurumları Mevzuatı kapsamında Kurs Bitirme sınavına tabi tutulurlar. Kurs programının sonunda, kursiyerlerin söz konusu yeterlikleri kazanıp kazanmadıkları yazılı ve uygulamalı sınavlarla ile ölçülecektir. Bu sınavlarda başarılı olan kursiyerlere “Kurs Bitirme Belgesi” verilecektir.

EĞİTİCİNİN NİTELİKLERİ

Bu kursta görevlendirilecek eğiticilerin, üniversitelerin kuaförlük ve güzellik bilgisi öğretmenliği bölümü mezunu ya da saç ve güzellik hizmetleri bölümü ön lisans programından mezun olmaları veya güzellik uzmanlığı alanında ustalık belgesi sahibi olmaları gerekmektedir.

PROGRAMIN SÜRESİ

Kurs programı, günde en fazla 8 saat olarak uygulanır.

Teorik Eğitim Süresi          : 48 ders saati

Uygulamalı Eğitim Süresi : 54 ders saati

Toplam Süre                        : 102 ders saati  

 

Kurumumuzda Vermiş olduğumuz diğer eğitimlerimiz:    

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj nedir:

Kalıcı makyaj uygulamaları organik içerikli boyalar kullanılarak işlem yapılacak bölgelere mikro iğneler ile kalıcı olarak yerleştirilmektedir. Kalıcı makyaj moleküler çapı 20 mikrondan küçük tamamen doğal mineral ve bitkisel pigmentlerden üretilen boyayı cildin üzerine yerleştirme sanatına verilen addır. Kalıcı makyaj mikro pigment uygulamasıdır. Kalıcı makyaj kurumumuzda steril ortamda yapıldığı, uzman eğitmenlerimiz tarafından uygulandığı için ürünlerimiz mikro  iğnelerimiz kişiye özel olup tek kullanımlıktır. Kullanılan ürünlerimiz  organik olduğu için herhangi bir alerjik reaksiyon yaratmaz. Uygulama esnasında kullanılan anestezi kremleri sayesinde acı hissi en aza indirgenmektedir. Bu eşsiz yöntem ile ciltte beğenilmeyen kusurlu bölgelerden kurtulup güzelliğinizin önündeki gölgeleri yok edebilirsiniz. Kalıcı makyaj uygulamaları ile güne hazır başlayın.    

KALICI  MAKYAJ EĞİTİMİ

 

  Doğal boyaların, pigmentasyon yöntemi ve iğneler yardımı ile derinin epidermis bölgesine uygulanması işlemidir. Kalıcı makyaj, deri altına pigment enjekte edilmesi ile deride renk değişimi esasına dayanır. Saçların ve tenin rengine uygun olarak seçilen renkte pigment, mikro iğneler yardımıyla derinin alt tabakasına verilir ve bu hücreler boyanır. Kalıcı makyaj eğitimi güzellik, estetik, medikal uygulamaları kapsamaktadır. Mikropigmentasyon dediğimiz kalıcı makyaj uygulaması organik boyayı kişiye özel iğne ile deri altına enjekte ederek görüntünün kalıcı bir hale getirilme tekniğidir. Medikal makyaj olarak uygulanan kalıcı makyaj, aynı zamanda  microblading (3d)kaş tasarımı , dudak, aylainer, dipliner, haylayter olarak uygulanmaktadır. Kalıcı makyaj eğitiminde hijyen, renk bilgisi, boyalar, kıl tekniği çalışmaları, kaş dizaynı eğitimleri verilmektedir. Ciltte uzun süre kaldığı ve ilerleyen zamanlarda renk değişimi ile karşılaşabileceğimiz için uygulama eğitimi kadar renk bilgisi kıl renklerine göre boya seçimi eğitimlerini çok iyi almamız gerekir. Kalıcı makyaj et beni pigment alerjisi olanlara, 18 yaşın altındakilere melenoma (ciltteki kırmızılıklar), konjoktivit (akan göz yaşı iltihabı), kılcal damar çatlamaları üzerine, cilt lezyonları (egzama, siğil, mantar), üzerine, psikolojik rahatsızlığı (şizofren)  olan kişilere uygulama yapılmamalıdır. Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır. Ancak bu süre kişinin yaşına, cilt yapısına bağlıdır. Bu gibi durumlarda 2.ci rötuş ile mükemmelleştirilmesi sağlanmalıdır. Sektöre uzman olarak adım atmak isterseniz kurumumuza bekleriz. Öğrencilerimizin sektöre güvenle adım atmaları için eğitimlerimiz, uygulama ağırlıklı olup profesyonel eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Süresi 102 saattir. Milli Eğitim Bakanlığı  onaylı kursumuzu tamamladığınızda, kalıcı makyaj uzmanı olarak özel sektörde iş sahibi olabilirsiniz.

Ücretsiz demo dersin size kattıkları neler?

Almak istediğiniz eğitim ile ilgili uzman öğretmen kadromuzdan detaylı ve kaliteli bilgi alma imkanı sağlıyoruz.

Eğitim almak istediğiniz kurumu yakından görme imkanı sağlıyoruz, bu sayede eğitim alacağınız derslik ve uygulama salonlarını görmüş oluyorsunuz.

Hali hazırda olan öğrencilerle tanışma ve sohbet etme imkanı sağlıyoruz, sizin gibi kayıt olmak için gelip ücretsiz demo derse giren ve daha sonrasında kayıt olan öğrencilerimize kayıt oldukları günden itibaren yaşadıkları deneyimleri sorabilir eğitimler hakkında kursiyerlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Eğitim almaya karar verdikten sonra eğitimin saatleri size uygun ders programını ödeme koşullarını gerekli ekipman ve evrakların bilgilerini idari bölümde planlayabilirsiniz.

  DANIŞMA DETAYLARI

  Bir Yorum Yap

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  KURSUN ÖZELLİKLERİ

  • Price: 0000
  • Type: Kalıcı makyaj Kursu
  • Students: 30
  • Duration: 102 saat
  • Skills: uzman
  • Language: Türkçe
  • Assessment: Sınav