Bölgesel İnceltme Kursu

KURS TANIMI

BÖLGESEL İNCELME KURS PROGRAMIN KAYIT KABUL ŞARTLARI

Bu kurs programı, 19 yaşından gün almış en az ilkokul ve/veya ilköğretim düzeyinde eğitimini tamamlamış bireyler için hazırlanmıştır.

PROGRAMIN AMAÇLARI

Bu kurs programını başarıyla tamamlayan kursiyerlerin;

1. İş sağliği ve güvenliği (İSG) faaliyetlerini yürütmeleri,

2. Kalite ve çevre koruma mevzuatına uygun çalışmaları,

3. İş organizasyonu yapmaları,

4. Yapılacak işlem öncesi ön hazırlık yapmaları,

5. Bölgesel inceltme uygulamaları yapmaları,

6. Mesleki gelişim faaliyetlerine katılmaya istekli olmaları beklenmektedir.

PROGRAMIN UYGULANMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

1. Bu kurs programı bölgesel inceltme alanında ihtiyaç duyulan sertifikalı ve nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak, toplumdaki insanların bu alanda daha sağlıklı ve güvenilir hizmete kavuşmasını sağlamak ve bu alanda kariyer sahibi olmak isteyen bireylerin istihdam edilmesini sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

2. Kurs programı uygulanırken; anlatım, örnek olay, yaparak yaşayarak öğrenme, gösterip yaptırma, soru cevap gibi yöntem ve tekniklerden yararlanılacaktır. Ayrıca basitten karmaşığa, kolaydan zora, somuttan soyuta gibi öğretim ilkelerine bağlı kalınacaktır.

3. Program içeriğinde yer alan konular MYK Standardına göre birbirinin ön koşulu olacak ve anlamlı bir bütün oluşturacak şekilde düzenlenmiştir.

4. Program süresince; iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin ortam, malzeme, araç, gereç ve cihazlardan kaynaklanabilecek tehlike ve risklerin giderilmesine ilişkin önlemler kurum tarafından alınır.

5. Bu programın hazırlanmasında, Mesleki Yeterlik Kurumu tarafından yayımlanan 16UMS0557-3 Referans Kodlu Bölgesel İnceltme Uygulayıcısı Ulusal Meslek Standardı dayanak alınmıştır.

6. Öğretme – öğrenme sürecinde kursiyerlerin anlamlı öğrenmelerini sağlamak için çoklu duyu organlarına hitap edecek video, resim, şemalar vb. araçlardan yararlanılır.

7. Aletli bölgesel inceltme uygulamalarını yakından gözlemlemelerine imkân sağlamak amacıyla, gerekli görülen durumlarda kursiyerlerin bu alanda MYK standardında, nitelikli hizmet veren kurumları ziyaret etmesi sağlanabilir.

8. Konular işlenirken gerektiğinde bölgesel inceltme uygulaması alanında uzman kişiler davet edilerek, onların örnek uygulamalarından, deneyim ve düşüncelerinden yararlanılabilir.

9. Kurs sonunda kursiyerler, Özel Öğretim Kurumları Mevzuatı kapsamında kurs bitirme sınavına tabi tutulurlar. Kurs programının sonunda, kursiyerlerin söz konusu yeterlikleri kazanıp kazanmadıkları yazılı ve uygulamalı sınavlar ile ölçülecektir. Bu sınavlardan başarılı olan kursiyerlere “Kurs Bitirme Belgesi” verilecektir.

EĞİTİCİNİN NİTELİKLERİ

Bu kursta görevlendirilecek eğiticilerin, üniversitelerin kuaförlük ve güzellik bilgisi öğretmenliği bölümünden ya da saç ve güzellik hizmetleri bölümü ön lisans programından mezun olmaları veya güzellik uzmanlığı alanında ustalık belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

PROGRAMIN SÜRESİ

Kurs programı, günde en fazla 8 ders saati olarak şekilde uygulanır. Teorik Eğitim Süresi          : 60 ders saati Uygulamalı Eğitim Süresi : 108 ders saati Toplam Süre                         : 168 ders saati

Ücretsiz demo dersin size kattıkları neler?

Almak istediğiniz eğitim ile ilgili uzman öğretmen kadromuzdan detaylı ve kaliteli bilgi alma imkanı sağlıyoruz.

Eğitim almak istediğiniz kurumu yakından görme imkanı sağlıyoruz, bu sayede eğitim alacağınız derslik ve uygulama salonlarını görmüş oluyorsunuz.

Hali hazırda olan öğrencilerle tanışma ve sohbet etme imkanı sağlıyoruz, sizin gibi kayıt olmak için gelip ücretsiz demo derse giren ve daha sonrasında kayıt olan öğrencilerimize kayıt oldukları günden itibaren yaşadıkları deneyimleri sorabilir eğitimler hakkında kursiyerlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Eğitim almaya karar verdikten sonra eğitimin saatleri size uygun ders programını ödeme koşullarını gerekli ekipman ve evrakların bilgilerini idari bölümde planlayabilirsiniz.

  DANIŞMA DETAYLARI

  Bir cevap yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  KURSUN ÖZELLİKLERİ

  • Price: 0000
  • Type: Bölgesel İnceltme Kurs Programı
  • Students: 30
  • Duration: 168
  • Skills: uzman
  • Language: Türkçe
  • Assessment: Sınav