TC. M.E. B ÖZEL  NİGAR SELÇUK AKADEMİ 

Estetik ve Güzellik sektöründe öncü bir eğitim kurumudur. Bursa’nın sektöründe en iyi olan TC M.E. B Özel Nigar Selçuk Akademi eğitimi ile tescillenmiş olan kurumumuz, kaliteli ve profesyonel uzman öğretmen kadromuz eşliğinde eğitim vermektedir. Güzellik uzmanlığı eğitim programımız teori ve uygulama olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Öğrencilerimize teorileri eğitimlerini tamamladıktan sonra uygulama bölümünde Nigar Selçuk Akademi bünyesinde staj  imkânı da sunulmaktadır. Kurslarımızda öğrencilerimize birebir eğitim fırsatı da  sağlanmaktadır. Teorik bilgiler kadar uygulamanın da önemli olduğu bilinci ile hareket eden kurumumuzun  eğitimleri, teorinin yanında çok sayıda uygulamalı dersler de içermektedir . Kurumumuzda verilen eğitimlerimiz uzman öğreticiler tarafından titiz bir şekilde Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına bağlı kalmak kaydıyla, hazırlanmış olup, donanımlı ve kendine güvenen meslek sahibi güzellik uzmanı ve  estetisyenlerin bilmesi gereken tüm konuları kapsamaktadır. Biz, kendi kurumumuzda gösterdiğimiz hassasiyeti meslek elemanları yetiştirmek ve bu eğitim açığını en güzel şekilde tamamlamaya, güzellik uzmanı olmak isteyen adaylarımızın da M.E.B. onaylı olarak eğitimlerini en donanımlı şekilde alıp sektöre giriş yapmalarını sağlamaya karar verdik. Eğitimlerimiz hafta içi ve hafta sonu  olmak üzere 2 grup şeklindedir. Amacımız sağlam donanımlı mezunlar yetiştirip sektöre kazandırmaktır. Bizden eğitim alan öğrencilerimize iş güvencesi sağlıyoruz!

Öğrencilerimize iş istihdamı sağlıyoruz. Çünkü yetiştirdiğimiz öğrencilerimize verdiğimiz kaliteli eğitimimize güveniyoruz. Üstelik bizim kurumumuzdan mezun olan öğrencilerimiz sektörde çalışmaya hazır halde kursu bitirecekleri için, donanımlı bir eğitim aldıklarını bilen meslektaşlarımız şimdiden öğrencilerimizin mezuniyetlerini beklemektedirler. Ayrıca kursu bitiren öğrencilerimiz kendi iş yerlerini açma, mesleğe kendi işyerlerinde devam etme hakkına da sahiptir. İş yeri açmak isteyen öğrencilerimizin de kurum olarak fizibilite, iş yeri kurma, cihazlar ,iş yeri  güvenliği ,hijyen, ürünler salon yönetimi konusunda da ücretsiz danışmanlık yapıp, her öğrencimizin tecrübelerimizden faydalanmasını istiyoruz.

Geleceğin Mesleği Güzellik Uzmanı Olabilmek için Sadece: Sabırlı, titiz, dikkatli, gelişime açık, görme duyusu gelişmiş yenilikleri izleyebilen el ve parmak kabiliyeti olan herkesi kurumumuza bekleriz,  geri kalan bizim işimiz.

Mezun Olan Öğrencilerimizin Çalışma Alanları: Hastaneler, Güzellik merkezleri, hastanelerin güzellik bölümlerinde doktor yanında ve kendi işyerinde çalışma imkânı sağlanmaktadır.